Ήττα από την Χάιντουκ Σπλιτ (3-1) - Τελευταία...

04/07/21

Ο ΑΡΗΣ γνώρισε την ήττα στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι, αυτή τη φορά επί σλοβενικού εδάφους, με αντίπαλο την Χάιντουκ Σπλιτ.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε μετά τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου. Στο μεγαλύτερο διάστημα ο αγώνας ήταν ισορροπημένος και η ομάδα μας, εκτός από το γκολ που πέτυχε, είχε ορισμένες καλές ευκαιρίες.

Το γκολ του ΑΡΗ πέτυχε στο 23’ ο Κώστας Χατζηπιρπιρίδης με πλασέ, ύστερα από ομαδική προσπάθεια.

Για την ιστορία, τα γκολ της κροατικής ομάδας πέτυχαν οι Λιβάγια (7’), Ζάιρο (72’) και Λιούμπισιτς (78’).

ΧΑΪΝΤΟΥΚ ΣΠΛΙΤ: Πόσαβετς, Τσόλικα, Ντέλοβα, Ελέζ, Σίμιτς, Βούκοβιτς, Ατανάσοφ, Μπιουκ, Λιβάγια, Σαχίτι, Μλάκαρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ντιμιτρόφ, Μπρκλάσα, Κάλουσιτς, Διαμαντάκος, Ζάιρο, Σκάρισιτς, Τσούιτς, Ντόλτσεκ, Κούμπελιτς, Λιούμπιτς.

ΑΡΗΣ: Σιαμπάνης, Σάκιτς, Γκάνεα, Δεληζήσης, Ασλανίδης (46’ Μπεναλουάν), Ματίγια (71’ Κριμιτζάς), Ματέο Γκαρσία (46’ Λούκας Σάσα), Μπρούνο Φελίπε (63’ Μάνος), Μπερτόγλιο (71’ Χαϊροβιτς), Χατζηπιρπιρίδης (46’ Μπρούνο Γκάμα), Μαντσίνι (71’ Τσαγκαλίδης).