Ισοπαλία στο Κλεάνθης Βικελίδης (1-1) - Τελευ...

05/05/21

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε μια ακόμη αναμέτρηση του ΑΡΗ στη διαδικασία των πλέι οφ (7η Αγωνιστική).

Όπως στο προηγούμενο παιχνίδι στην Τρίπολη, έτσι και το σημερινό κόντρα στον Ολυμπιακό στο Κλεάνθης Βικελίδης, το τελικό 1-1 αφήνει πικρία στην ομάδα μας, η οποία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κρατούσε τη νίκη στα χέρια της.

Το 1-0 που πέτυχε στο 11’ ο Δημήτρης Μάνος με πλασέ έμεινε μέχρι το 82’. Στο λεπτό εκείνο ο Φορτούνης διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Τα πράγματα, βέβαια, θα ήταν εντελώς διαφορετικά στην εξέλιξη της αναμέτρησης εάν ο Μπρούνο Γκάμα ευστοχούσε στο 89’ σε πέναλτι που κέρδισε ο Ματέο Γκαρσία (άουτ), ενώ είχε και σουτ στο δοκάρι ένα λεπτό αργότερα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ρόι Ρέινσρεϊμπερ (Ισραήλ)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Όρελ Γκρίνφιλντ (Ισραήλ)

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σάκιτς, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Μπεναλουάν, Τζέγκο (79’ Ματέο Γκαρσία), Λούκας Σάσα, Μαντσίνι (79’ Ιωάννου), Μπερτόγλιο (69’ Σάντε Σίλβα), Μπρούνο Γκάμα, Μάνος (69’ Ματίγια).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Σεμέδο, Εμβιλά, Ντρέγκερ (77’ Καλογερόπουλος), Ρέαμπτσιουκ, Σουρλής (77’ Μπουχαλάκης), Σίλβα, Βαλμπουενά (68’ Φορτούνης), Βρουσάι (68’ Χασάν), Ραντζέλοβιτς, Κάιπερς (76’ Ελ Αράμπι).