Τρίτη φιλική νίκη (1-0) - Τελευταία Νέα - New...

30/08/20

Τέταρτο φιλικό παιχνίδι για την ομάδα μας από το ξεκίνημα της προετοιμασίας, πρώτο στο Κλεάνθης Βικελίδης και μια ακόμη νίκη.

Ο ΑΡΗΣ, που ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, κέρδισε 1-0 την Α.Ε.Λ.

Το γκολ που έκρινε τη σημερινή φιλική αναμέτρηση πέτυχε στο 82’ ο Ντάνιελ Μαντσίνι με καλοζυγισμένο σουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ματθαίος Βουρνέλης (Μακεδονίας)

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σάκιτς, Γκάνεα, Ρόουζ, Ντάτκοβιτς, Τζέγκο, Λούκας Σάσα, Μπερτόγλιο, Μπρούνο Γκάμα, Φετφατζίδης, Λόπεθ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μαρμαρίδης, Μπαγκαλιάνης, Δεληζήσης, Σενγκέργκης, Μπακούτσης, Αντέμ, Μαρτίνες, Μαντσίνι, Χατζηπιρπιρίδης, Μάνος, Τσαγκαλίδης.

Α.Ε.Λ.: Ναγκί, Μπέρτος, Στελιάνο, Ζίζιτς, Μιχαήλ, Σεσέροβιτς, Γκεζάλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Ντουρμισάι, Τρούγιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μπάγιτς, Μαϊδάνος, Μούζεκ, Ηλιάδης, Γρηγορόπουλος, Χαλάτσης, Σπαρβ, Πινάκας, Παπάζογλου, Πλατέλλας, Βινίσιους.