Ήττα στο Ηράκλειο (3-1) - Τελευταία Νέα - New...

14/12/19

Την ήττα γνώρισε ο ΑΡΗΣ από τον Ο.Φ.Η. (3-1), στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής –και πρώτης του β’ γύρου- του πρωταθλήματος της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020.

Στη σημερινή αναμέτρηση στο «Θοδ. Βαρδινογιάννης» η ομάδα μας σε μεγάλο διάστημα του παιχνιδιού (κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο) παρουσιάστηκε κατώτερη του αναμενομένου κι έτσι ήρθε μοιραία αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα.

Πάντως, ο ΑΡΗΣ μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε στο σκορ στο 12’ με πλασέ του Μπράουν Ιντέγε (0-1).

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 30’ με τον Βαζ και πέτυχαν άλλα δύο γκολ στην επανάληψη με τους Σόουζα (71’) και Φιγκεϊρέδο (74’) για να φτάσουμε στο τελικό 3-1.

Να σημειωθεί ότι ο ΑΡΗΣ έχει δικαιολογημένα παράπονα για το μη καταλογισμό πέναλτι στο 41’ σε καθαρή ανατροπή του Αμπού Μπα μέσα στην περιοχή.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Θανάσης Σέζος (Κιλκίς)

Ο.Φ.Η.: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Σακόρ, Βαζ (77’ Στάικος), Τσιλιανίδης, Σεμέντο (37’ λ.τρ. Σόουζα), Φιγκεϊρέντο (89' Μάνος).

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Λούκας Σάσα, Φραν Βέλεθ, Ρόουζ, Ματίγια (88’ Τόνσο), Αμπού Μπα, Φετφατζίδης, Μπρούνο Γκάμα (68’ Μαντσίνι), Λάρσον (79’ Ντιγκινί), Ιντέγε.